• https://www.facebook.com/bursaaktif.yasam?fref=ts

Anasayfa

Sevgi ve barış paylaşımına en sıcak merhabadır bayramlar. Ramazan Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun..
Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiç bir zaman ödeyemeyeceğimiz babalarımızın babalar günü kutlu olsun…
''Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıkları, ahlaksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir." M. Kemal ATATÜRK
Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun..
Engelliler için; daha engelsiz bir yıl olması dileğiyle...
Sınava girecek öğrenciler ve aileleri, bu sınava gelene kadar çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklarda bulundular. Sınava giren öğrencilerimizin sınav sorularına tam konsantre olabilmeleri için, sessiz bir ortamda bulunmaları gerekmektedir. Sınav salonlarının dışından gelebilecek gürültü, öğrencilerimizin konsantrasyonunu bozacak ve dikkatlerini dağıtacaktır. Bu nedenle sınav yapılan yerlerin yakınlarında hiçbir şekilde gürültü yapılmaması ve ses çıkaracak faaliyette bulunulmaması çok önemlidir.
"Down Sendromu Hastalık Değil Farklılıktır"
8 Mart Dünya Kadınlar gününde bizi onurlandıran kurucularımızdan Dr. Tevfik Öncan hocamıza bu güzel karanfiller için çok teşekkür ederiz.
Bütün Fizyoterapistlerimizin 8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü Kutlu Olsun..
''Ayın Filmi'' Projemiz kapsamında Eylül ve Ekim aylarında 'Zoraki Kral'' filmi gösterimde olacaktır. Ailelerimize iyi seyirler dileriz..
Başkalarının hareketlerini taklit etme becerisi, hem bir öğrenme aracı olarak, hem de bir sosyalleşme aracı olarak gelişimsel süreçte önemli bir role sahiptir. Normal gelişim gösteren çocuklar, yaşamlarının ilk aylarından başlayarak, pek çok beceriyi, başkalarının davranışlarını gözleyerek ve gözledikleri davranışları taklit ederek edinirler. Öte yandan otizm tanılı çocuklar başkalarının davranışlarını taklit etmede çok büyük sınırlılıklar gösterirler.( Ingersol, 2008; Lovaas, 2003). Bu nedenle taklit becerilerinin sistematik öğretim süreçleriyle otizmli çocuklara kazandırılması gerekmektedir.
 4 

 
Üyelik Girişi